Zaloguj się
Login:
Hasło:

Kartony


Kartony
Kartony, to całkiem inaczej opakowania tekturowe wykorzystywane w różnorakich celach. W większości przypadków kartony bywają wykonywane z tektury, to najgrubszy materiał papierniczy powstający przez sprasowanie kilkunastu warstw masy papierniczej.

Kluczową funkcją kartonu jest zabezpieczenie produktu przed wpływem szkodliwych czynników m.in. zanieczyszczeniami lub wilgocią. O efektywności kartonów decyduje konstrukcja , a dodatkowo materiał, czyli papier i tektura.

Kolejną funkcją jest informacja. Chodzi o marketing. Jak wiadomo taka informacja na przykład. o firmie umieszczona na kartonie jest w pewnym sensie jego reklamą. Istotne jest jeszcze, ażeby kartony zostały właściwie wytwarzane, bo wyłącznie takie przynosi dochody.

Producenci kartonów pod uwagę biorą rzeczywiste potrzeby spersonalizowanych klientów, co ma przynieść także oszczędności jako jeden z wielu sposobów ograniczenia cen.

Daje się zauważyć, iż rośnie zużycie i produkcja tektury na kartony, a dodatkowo inne opakowania. Jak wynika z danych najwięcej tworzymy różnego rodzaju opakowań. Producentom na 100% nie jest łatwo tworzyć kartonów wypasioną, bo jest związane z produktem. Dlatego także musi spełniać wiele wymogów. Na wyprodukowanym z papieru kartonie, producent powinien mieć sposobność zlokalizowania wystarczającej informacji o danym wyrobie.

Z pewnością nadruki mogą być przekształcane, niemniej jednak niekiedy powiązane jest z kosztownymi zmianami np. narzędzi. Warto mieć na uwadze, że kartony podnoszą wartość całego wyrobu.

Zobacz też

Zapraszamy do artykułu! / wiecej
Opakowania pełnią różne role w naszym życiu, przedstawiamy kilka z nich! / wiecej
Obowiązujące standardy wymiarów palet umożliwiają ich obrót między współpracującymi ze sobą przedsiębiorcami. Tak więc palety w pewnym sensie łączą producenta i ostatecznego odbiorcę towaru. / wiecej
Istnieje na rynku taki typ opakowania, który zwyczajowo nazywany jest workami big bag. Zastanawiasz się bez wątpienia co to takiego i dlatego również niniejszy tekst poświęcimy w tej chwili wyjaśnieniu Wszyscy ludzie czym owy ro / wiecej

Zbliżone wpisy

Opakowania tekturowe
Opakowania z kartonu i tektury to współcześnie jedne z chętniej wybieranych rozwiązań pakwoych. Dlaczego? Ponieważ są trwałe, tanie i łatwo ulegają recyklingowi. Profesjonalne opakowania tekturowe dostaniesz w... >>